Wszystkie prawa do artykułów oraz fotografii zastrzeżone! Zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania bez pisemnej zgody ich autora!

herb

Aktualności

20.06.2017

PRZEGRANA NA POŻEGNANIE Z III LIGĄ

Niestety pomimo dobrej gry w pierwszej części spotkania i szybko strzelonej bramce drużyna GKSu w swoim pożegnalnym meczu z III ligą przegrała 1:3 z Sokołem Kleczew. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie. Już w drugiej minucie w polu karnym nieprzepisowo został zatrzymany Jakub Karpiński, a arbiter bez zastanowienia wskazał na rzut karny. Jego skutecznym egzekutorem został Piotr Jakubowski. W kolejnych minutach mecz był dość wyrównany, ale nie obfitował w sytuacje strzeleckie. Wydawało się, że do przerwy będzie miła niespodzianka i że podopieczni Tomasza Chrupałły będą schodzili do szatni z prowadzeniem, ale niestety tuż przed samą przerwą tym razem manowianie nieprzepisowo zatrzymali przeciwnika w swoim polu karnym i tak samo tym razem arbiter wskazał na rzut karny, którego skutecznie na bramkę zamienił Emilie Thiakane.

Już dzisiaj drużyna GKSu Leśnik rozegra swój ostatni mecz w III lidze. Tym razem podopieczni Tomasza Chrupałły na własnym stadionie zmierzą się z Sokołem Kleczew. Pełna nazwa dzisiejszych rywali manowian to Klub Sportowy Sokół Kleczew. Klub został założony w 1928 roku. Jego barwami są kolory zielono-czerwono-białe. Prezesem klubu jest Pan Michał Wasik, a trenerem pierwszej drużyny Pan Marcin Wozniak.

Po rozegraniu trzydziestu trzech kolejek drużyna Sokoła zgromadziła na swoim koncie pięćdziesiąt dwa punkty, na które złożyło się piętnaście zwycięstw, siedem remisów oraz jedenaście porażek. Kleczewianie strzelili w tych meczach pięćdziesiąt siedem bramek, tracąc przy tym czterdzieści sześć. Taki bilans meczowy oraz bramkowy daje drużynie Sokoła ósme miejsce w ligowej tabeli.

Niestety nie udało się pożegnać zwycięstwem z III ligą. W meczu wyjazdowym do Kalisza manowianie ulegli 1:4 (0:3) tamtejszemu KKSowi 1925. Pierwsza bramka w tym spotkaniu wpadła w piętnastej minucie. Gospodarze przejęli piłkę w środkowej strefie boiska, zagrali ją płasko pomiędzy obrońców GKSu Leśnik, futbolówka dotarła do Rafała Jankowskiego, który oddał celny strzał po ziemi. Trzy minuty później było już niestety 2:0. Rzut karny skutecznie na bramkę zamienił Łukasz Grabowski. W dwudziestej szóstej minucie było już po meczu.

Przed nami przedostatnia już, trzydziesta trzecia kolejka spotkań o mistrzostwo w III lidze. W tej kolejce drużynę GKSu Leśnik czeka ostatni mecz wyjazdowy w III lidze, z którą się żegna. Przed manowianami najdłuższy wyjazd w całym sezonie, do Kalisza. Pełna nazwa najbliższych rywali podopiecznych Tomasza Chrupałły to Kaliski Klub Sportowy 1925 Kalisz. Klub został założony w 1925 roku, ale reaktywowany w 2005 roku. Jego barwami są kolory niebiesko-biało-zielone. Prezesem klubu jest Pan Robert Trzęsała, natomiast trenerem pierwszej drużyny Pan Piotr Morawski.

« poprzednie 1 2  [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 199   następne »