Ostatni mecz (III liga, gr. II): GKS Leśnik Manowo 1:3 (1:1) Sokół Kleczew

Aktualności

29.05.2017

POGROM W MANOWIE

.Nikt nie spodziewał się, że mecz z Gwardią będzie łatwy, ale tak samo nikt na pewno nie spodziewał się, że będzie on tak jednostronny i że zakończy się takim pogromem. Sobotnie spotkanie zakończyło się wygraną Gwardii aż 7:0 (3:0). Na pewno wpływ na taki wynik w dużej mierze miała czerwona kartka dla Tomasza Tkacza w siedemnastej minucie. Zawodnik ten sfaulował przeciwnika przed samym polem karnym za co od razu ujrzał czerwony kartonik. Chwilę później rozwiązał się worek z bramkami. Skutecznym egzekutorem rzutu wolnego został Robert Ziętarski. Przed przerwą kibice obejrzeli jeszcze dwa gole. Najpierw w trzydziestej piątej minucie po dośrodkowaniu z lewej strony celny strzał główką oddał Przemysław Brzeziański, a w czterdziestej trzeciej minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem manowian celny strzał oddał Michał Szubert.

Przed nami trzydziesta kolejka spotkań o mistrzostwo w III lidze, grupa II. Drużyna GKSu Leśnik swój mecz rozegra przed własną publicznością, a jej rywalem będzie Gwardia Koszalin. Pełna nazwa naszych najbliższych rywali to Klub Sportowy Gwardia Koszalin. Klub został założony w 1946 roku. Jego barwami są kolory czerwono-biało-niebieskie. Prezesem klubu jest Pan Jarosław Burzak, a trenerem pierwszej drużyny Pan Tadeusz Żakieta.

Po rozegraniu dwudziestu dziewięciu kolejek drużyna z Koszalina z dorobkiem pięćdziesięciu czterech punktów zajmuje wysokie, trzecie miejsce w ligowej tabeli ze stratą tylko jednego punktu do lidera. Koszalinianie w obecnym sezonie wygrali szesnaście spotkań, sześć zremisowali oraz siedem przegrali. Podopieczni Tadeusza Żakiety strzelili w tych meczach czterdzieści bramek, a stracili dwadzieścia siedem. Dla porównania drużyna GKSu Leśnik po rozegraniu takiej samej ilości spotkań zgromadziła na swoim koncie jedynie dziesięć punktów, na które złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis oraz dwadzieścia pięć porażek. Manowianie strzelili w tych spotkaniach dziewiętnaście bramek, a stracili aż siedemdziesiąt pięć.

Zapraszamy na Walne Zebranie Członków Gminnego Klubu Sportowego Leśnik Manowo, które odbędzie się dnia 1 czerwca 2017 roku o godzinie 18:30 (pierwszy termin, drugi termin 19:00) w sali świetlicy środowiskowej w Manowie.