Wszystkie prawa do artykułów oraz fotografii zastrzeżone! Zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania bez pisemnej zgody ich autora!

herb

Aktualności

31.05.2017

PODSUMOWANIE 30 KOLEJKI

Za nami trzydzieści kolejek spotkań o mistrzostwo w III lidze, grupa II. W tej kolejce rozegrano dziewięć spotkań, osiem w sobotę 27 maja i jedno w niedzielę 28 maja. Pięć spotkań zakończyło się zwycięstwem którejś z drużyn, z czego trzy wygrali gospodarze oraz dwa goście, natomiast cztery zakończyły się podziałem punktów. W minionej kolejce kibice zgromadzeni na III-ligowych boiskach obejrzeli dwadzieścia dziewięć goli, co dało nam średnio 3,22 gola na spotkanie. Gospodarze strzelili dwanaście bramek (średnio 1,33 gola na mecz), a goście siedemnaście (1,88 gola na mecz). Na listę strzelców wpisało się dwudziestu pięciu zawodników, z których jeden zaliczył hattricka, a dwóch trafiło po dwa razy do bramki rywala.

.Nikt nie spodziewał się, że mecz z Gwardią będzie łatwy, ale tak samo nikt na pewno nie spodziewał się, że będzie on tak jednostronny i że zakończy się takim pogromem. Sobotnie spotkanie zakończyło się wygraną Gwardii aż 7:0 (3:0). Na pewno wpływ na taki wynik w dużej mierze miała czerwona kartka dla Tomasza Tkacza w siedemnastej minucie. Zawodnik ten sfaulował przeciwnika przed samym polem karnym za co od razu ujrzał czerwony kartonik. Chwilę później rozwiązał się worek z bramkami. Skutecznym egzekutorem rzutu wolnego został Robert Ziętarski. Przed przerwą kibice obejrzeli jeszcze dwa gole. Najpierw w trzydziestej piątej minucie po dośrodkowaniu z lewej strony celny strzał główką oddał Przemysław Brzeziański, a w czterdziestej trzeciej minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem manowian celny strzał oddał Michał Szubert.

Przed nami trzydziesta kolejka spotkań o mistrzostwo w III lidze, grupa II. Drużyna GKSu Leśnik swój mecz rozegra przed własną publicznością, a jej rywalem będzie Gwardia Koszalin. Pełna nazwa naszych najbliższych rywali to Klub Sportowy Gwardia Koszalin. Klub został założony w 1946 roku. Jego barwami są kolory czerwono-biało-niebieskie. Prezesem klubu jest Pan Jarosław Burzak, a trenerem pierwszej drużyny Pan Tadeusz Żakieta.

Po rozegraniu dwudziestu dziewięciu kolejek drużyna z Koszalina z dorobkiem pięćdziesięciu czterech punktów zajmuje wysokie, trzecie miejsce w ligowej tabeli ze stratą tylko jednego punktu do lidera. Koszalinianie w obecnym sezonie wygrali szesnaście spotkań, sześć zremisowali oraz siedem przegrali. Podopieczni Tadeusza Żakiety strzelili w tych meczach czterdzieści bramek, a stracili dwadzieścia siedem. Dla porównania drużyna GKSu Leśnik po rozegraniu takiej samej ilości spotkań zgromadziła na swoim koncie jedynie dziesięć punktów, na które złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis oraz dwadzieścia pięć porażek. Manowianie strzelili w tych spotkaniach dziewiętnaście bramek, a stracili aż siedemdziesiąt pięć.