Wszystkie prawa do artykułów oraz fotografii zastrzeżone! Zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania bez pisemnej zgody ich autora!

herb

Aktualności

03.06.2010

Dwa oblicza Leśnik Rossa Zefir Manowo - Piast Chociwel 2:0

W środę 2 czerwca 2010 Leśnik odniósł kolejne zwycięstwo i pokonał drużynę Piasta Chociwel 2:0. Pierwsza połowa spotkania w wykonaniu gospodarzy obfitowała w wiele ciekawych i ładnie skonstruowanych akcji. W 20 minucie Mural będąc w 100% sytuacji do zdobycia bramki trafił w bramkarza. W 23 minucie, w zamieszaniu podbramkowym Wiśniewski z pięciu metrów trafił w prawy dolny róg bramki i zdobył prowadzenie na 1:0. W następnej sytuacji, po dośrodkowaniu w pole karne, głową skierował piłkę w światło bramki i podwyższył wynik na 2:0. W drugiej połowie zespół Leśnika cofnął się do defensywy i atakował jedynie z kontry. Bliscy zdobycia bramki byli Wiśniewski, Perkowski i Nadolny. Ten ostatni strzelił bramkę, która niestety nie została uznana przez sędziego, ponieważ przedtem Wiśniewski pchnął obrońcę Piasta. W rundzie wiosennej nasi piłkarze sprawują się bardzo dobrze, czego dowodem jest ósme miejsce w tabeli. Oglądając taką grę mamy nadzieję, że będą systematycznie piąć się w górę i sprawią kibicom wiele niespodzianek.

W niedzielę 30 maja 2010r na boisku Orlik w Rosnowie odbył się turniej dla dzieci do lat 11 pod nazwą Manowo Cup 2010, którego organizatorem był Urząd Gminy Manowo , GKS Leśnik Rossa Zefir Manowo oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Udział w nim wzięło 11 zespołów z rocznika 1999 i młodsi : Olimpia Bobolice, Iskra SP Kłanino, Gwardia Koszalin, Bałtyk Koszalin I, Bałtyk Koszalin II, Victoria Sianów, SP Lejkowo, SP Dąbrowa, Zryw Kretomino, SP Bonin, Leśnik Rossa Manowo. Po niezwykle emocjonujących spotkaniach grupowych, prawo do gry o I miejsce wywalczyły drużyny Bałtyk I i Olimpia Bobolice. W rezultacie puchar Wójta Gminy Manowo zdobył Bałtyk I Koszalin, II miejsce zajęła Olimpia Bobolice, III- Bałtyk II Koszalin, IV Gwardia Koszalin. Specjalną nagrodą był puchar Fair Play, który zdobyła drużyna Iskry SP Kłanino. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a każdy zawodnik turnieju medal okolicznościowy i nagrodę. Nagrody i statuetki otrzymali również najlepszy zawodnik-Filip Dziunycz z Bałtyk I Koszalin, najlepszy bramkarz Bartek Bieruta z GKS Leśnik Rossa Zefir Manowo i król strzelców Fabian Walaszczyk z Olimpia Bobolice .

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów, dzięki którym udało się zorganizować tak wspaniałe piłkarskie święto dla dzieciaków. Są to: Hurtownia art. budowlanych ,,Tęcza’’ Koszalin, Firma budowlana ,, Cegiełka’’ Zygmunt Miziołek, Piekarnia Anna i Krzysztof Dzietczyk Wyszewo, Dyrektor KPPD w Manowie Pan Robert Lubczyk, Pan Franciszek Klim, Nadleśnictwo Manowo, Polski Związek Piłki Nożnej, Prezes GKS Leśnik Rossa Zefir Manowo Pan Dariusz Nowosad,Wójt UG Manowo Pan Roman Kłosowski .

W sobotnie (22 maja ) popołudnie na stadionie w Manowie zespół Leśnika Rossy  podejmował wysoko notowaną drużynę Hutnika Szczecin. Już w trzeciej minucie Hutnik próbował zdobyć przewagę i przeprowadził groźną akcję. Jednak gospodarze za parę minut odpowiedzieli równie niebezpieczną sytuacją, i tylko niecelny strzał Marczaka uratował gości przed stratą bramki. Przez następne minuty Leśnik przeprowadzał ciekawe lecz nieskuteczne akcje. W 29 minucie po dośrodkowaniu Gozdala piłkę w bramce umieścił Mateusz Wiśniewski. W 37 minucie za faul na Perkowskim sędzia podyktował rzut karny, którego egzekutorem był Artur Marczak i podwyższył wynik na 2:0. Zawodnicy Leśnika schodzili na przerwę w pełni zadowoleni, bowiem rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę. Druga część spotkania rozpoczęła się od dalszych ataków gospodarzy. W 88 minucie po stałym fragmencie gry, zawodnik Hutnika głową umieścił piłkę w bramce Jędrzejczyka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Na uznanie i pochwały zasługują wszyscy zawodnicy Leśnika, którzy rozegrali najlepszy mecz tej wiosny. Mamy nadzieję, że dobra passa będzie trwała nadal i Leśnik sukcesywnie będzie przesuwał się w górę tabeli. Niedługo Liga Mistrzów ;)

GKS Leśnik Rossa Manowo oraz Urząd Gminy Manowo organizują turniej dla dzieci U-11 w dniu 30 maja 2010r, pod nazwą MANOWO CUP 2010.

Turniej odbędzie się na boisku Orlik w Rosnowie. Udział w nim weźmie 11 zespołów z rocznika 1999 i młodsi : Olimpia Bobolice, Olimpia Bobolice II, Gwardia Koszalin, Bałtyk Koszalin I, Bałtyk Koszalin II, Victoria Sianów, SP Lejkowo, SP Dąbrowa, Zryw Kretomino, SP Bonin,

Leśnik Rossa Manowo. Dla wszystkich uczestników przewidziano medale, dyplomy i poczęstunek, zaś dla zwycięskich drużyn puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończenie zaplanowano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Celem turnieju jest stworzenie dzieciom świetnej zabawy , popularyzację zdrowego stylu życia oraz zapoznanie dzieci z zasadami ,,Fair Play’’.

Osoba odpowiedzialna: Monika Jarosik, t.602 482 222,

Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej informuje, że w dniu 20 maja br. o godzinie 17:00 na stadionie ZOS "Bałtyk" przy ulicy Andersa 16, zespół Bałtyku Koszalin w meczu charytatywnym dla Natalii Adamczewskiej i Dawida Krause zmierzy się z Lechem Poznań. Do Koszalina przyjedzie czołowy zespół polskiej ekstraklasy w najsilniejszym składzie, z reprezentantami kraju oraz z zawodnikami zagranicznymi.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem kibiców, KOZPN prowadzi przedsprzedaż "cegiełek". Ceny "cegiełek": 10 zł- miejsca stojace na łuku stadionu 20 zł  miejsca siedzące wg sektorów i z wyznaczonymi miejscami (miejscówki) 100 zł - miejsca na trybunie głównej. Przy zakupie "cegiełek", ze wzgledu na wymogi ustawy niezbędny jest dowód osobisty w celu spisania numeru PESEL.

Mecz poprowadzą sędziowie KOZPN: Tomasz Lisowski - główny Wiktor Wątroba - asystent Mariusz Jarosik - asystent Maciej Zawół - sędzia techniczny