Wszystkie prawa do artykułów oraz fotografii zastrzeżone! Zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania bez pisemnej zgody ich autora!

Piotr Machowicz
piotr-m1984@o2.pl

13.06.2017

PODSUMOWANIE 32 KOLEJKI

Za nami trzydzieści dwie kolejek spotkań o mistrzostwo w III lidze, grupa II. W tej kolejce rozegrano dziewięć spotkań, siedem w sobotę 10 czerwca i dwa w niedzielę 11 czerwca. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwem którejś z drużyn, z czego cztery wygrali gospodarze oraz pięć goście. W minionej kolejce kibice zgromadzeni na III-ligowych boiskach obejrzeli trzydzieści siedem goli, co dało nam średnio 4,11 gola na spotkanie. Gospodarze strzelili siedemnaście bramek (średnio 1,88 gola na mecz), a goście dwadzieścia (2,22 gola na mecz). Na listę strzelców wpisało się trzydziestu dwóch zawodników, z których jeden zaliczył hattricka, trzech trafiło po dwa razy do bramki rywala, a jeden zaliczył trafienie samobójcze.

Po tej kolejce w dalszym ciągu mamy dwóch zawodników na fotelu Króla Strzelców. Pierwszy z nich to Łukasz Zagdański z Elany Toruń, a drugi to Łukasz Stasiak z GKSu Przodkowo. W minionej kolejce żaden z nich nie trafił do bramki rywala. Obaj zawodnicy na obecną chwilę mają na swoim koncie po dwadzieścia jeden bramek.

W trzydziestej drugiej kolejce najszybciej strzelono bramkę w czwartej minucie spotkania, a miało to miejsce Bydgoszczy, gdzie miejscowy Chemik podejmował Jarotę Jarocin. Mecz zakończył się wygraną gości aż 5:1, a worek z bramkami rozwiązał Hubert Antkowiak z Jaroty. Natomiast najpóźniej strzelono bramkę w dziewięćdziesiątej minucie meczu, a miało to miejsce w Koninie, gdzie tamtejszy Górnik  podejmował Wdę Świecie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Majer. W trzydziestej drugiej kolejce najwięcej bramek w meczu to osiem, a wpadło ich tyle w Toruniu, gdzie Elana pokonała 5:3 rezerwy poznańskiego Lecha. Natomiast najmniej bramek w meczu to jedna i tylko tyle obejrzeli kibice w Gdyni, gdzie Bałtyk uległ 0:1 drużynie KSu Chwaszczyno.